Visionsysteem op lasrobotPrint deze Pagina
CAMERA VOOR GROTE LASLENGTES
Bij het lassen van staalconstructies kan het materiaal kromtrekken als gevolg van de eenzijdige warmte-inbreng. Ook profielstaal uit de fabriek is niet altijd constant aan de maat. Een handlasser houdt daar rekening mee, maar heeft moeite om grotere lengtes zonder onderbrekingen uit te voeren. Een lasrobot kan dat wel aan, maar moet dan wel de afwijkingen onderweg kunnen blijven volgen. Een camera op de laskop die de lasnaad real-time volgt, biedt een oplossing en bevrijdt de handlasser van zwaar en ongezond werk.
AaDee Staalbouw in Schijndel past de camera-oplossing al enige tijd met succes toe en heeft daarmee een groot efficiencyvoordeel behaald. De camera scant een paar centimeter voor de lastoorts het te lassen traject en zorgt dat de lasrobot exact de lasnaad volgt. "Juist bij constructiestaal in grotere lengtes, waarbij het lasproces voor onvoorspelbare afwijkingen kan zorgen, is dit een perfecte oplossing", vertelt lasvoorman Anton van Aarle. Valk Welding verzorgde de communicatieslag naar de robotbesturing. Ook Stork PMT, Thermo-King en trailerbouwers passen het OS-systeem inmiddels toe.
BESTAANDE METHODES BEPERKT
AaDee Staalbouw controleerde de positie van de lasnaad eerst met de gaskopzoek-methode. Het tijdverlies door de grote aantal starts en stops, de extra voorbereidingstijd en het feit dat je met deze methode niet alle lasnaadvormen kunt controleren werd door de staalbouwer als een groot nadeel ervaren. Alternatief is met de lichtboog verschillen in lasstroom te meten. Zo kunnen afwijkingen in de positie van de lasnaad ook real time worden gevolgd. De lastoorts maakt daarvoor een pendelende beweging langs de te lassen naad om uit de stroomvariaties de gemiddelde stroomwaardes te bepalen. Deze waardes worden door de besturing omgerekend in een padcorrectie. Vooral bij lashoogtes vanaf 3 à 4 mm is dit een betrouwbare methode. Grote beperking is dat deze manier hoofdzakelijk geschikt is voor staande hoeklassen.
Het scansysteem van OST wordt toegepast in de vorm van een langwerpige camera die op de kop van de lasrobot (circa 5 cm. voor de lastoorts) wordt gemonteerd en de lasnaad met behup van een laser aftast. Het scannen met een laser kent niet de beperkingen van het lichtboog gestuurd worden. Ook lasnaden in andere materialen, waaronder aluminium en dun rvs, kunnen met het OST-scansysteem worden gemeten.
Bovendien kan het systeem op nagenoeg alle lasnaadvormen worden toegepast. De camera is ook goed bestand tegen de hitte en vervuiling tijdens het lasproces.
20 METER VOLCONTINUE
De OST-camera maakt een pendelende beweging waardoor hij een oppervlakte van enkele centimeters scant. Anton van Aarle ziet het brede scanspectrum van de camera als een groot voordeel, omdat daarmee grotere laslengtes perfect sluitend kunnen worden gelast: "Het is niet meer van belang wat de maatafwijkingen in de producten zijn, hoeveel een product kromtrekt of wat de exacte positie is. De sensor corrigeert dit allemaal, zo lang de afwijking maar in het scanbereik van de sensor ligt. We hoeven dus ook geen mallen en aanslagen meer te maken en van te voren de maatafwijkingen te meten. Een kokervormige constructie van bijna 20 meter last de robot nu in één keer, terwijl de handlassers zich nu bezig kunnen houden met het oplassen van kleine onderdelen."
Bron: Metaal & Techniek, maart 2010